انواع عجیب پنیرها
نوشته شده توسط : هاشم رنجبر

پنیر کبابی

مورخان غذا به طور کلی موافقند که ترکیبات نان و پنیر پخته شده [در اشکال ، بافت ها و طعم های مختلف] غذاهای باستانی شناخته شده در اکثر قاره ها و فرهنگ ها است. اولین دستور العمل های غذایی مانند اینها در کتابهای آشپزی روم باستان یافت می شود. ساندویچ های پنیر کبابی مدرن از این دستورهای باستانی ناشی می شوند.

 

چه کسی پنیر کبابی را که امروزه آمریکایی ها می دانند اختراع کرده است؟ ما هرگز نخواهیم فهمید ، اما می توانیم (با توجه به مواد تشکیل دهنده) آن را به موقع قرار دهیم. شواهد آشپزی نشان می دهد پنیر کبابی مدرن ما (شامل پنیر فرآوری شده و نان سفید برش خورده) از دهه 1920 آغاز شده است. این زمانی است که نان قطعه ای ارزان قیمت و پنیر ارزان قیمت آمریکایی وارد بازار می شود. کتابهای آشپزی مربوط به دولت به ما می گوید آشپزهای نیروی دریایی جنگ جهانی دوم صدها "ساندویچ پر کننده پنیر آمریکایی" را در آشپزخانه های کشتی کباب کردند. این منطقی است. ساندویچ از نظر اقتصادی ، ساخت آسان و مطابق با استانداردهای تغذیه ای دولت بود.

بررسی کتابهای آشپزی آمریکایی نشان می دهد که دستورالعمل هایی با عنوان ساندویچ "پنیر تست شده" قبل از آنهایی که "پنیر کبابی" نامگذاری شده اند ، پیش از آن هستند. نام های دیگر این غذا نیز وجود دارد. بررسی دقیق مواد تشکیل دهنده و روش ، اتصال را تأیید می کند. اصطلاح "پنیر کبابی" در طی دهه 1930 در چاپ آمریکایی ظاهر می شود. این همزمان با معرفی ابزارهای قابل حمل پخت و پز انتخابی ، با مجوز از توماس آلوا ادیسون است. نام تجاری Edicraft Sandwich Grill (همچنین Deep Grill Plate ، Waffle Baker) توسط زنان خانه دار مدرن آمریکایی ساخته شد. پخت و پز میز چیز جدیدی نبود: ظروف چوبی از دهه 1890 به بعد محبوب بودند. در اواخر قرن نوزدهم / اوایل قرن بیستم کتابهای آشپزی آمریکایی به طور منظم دستور العمل هایی برای نان تست پنیر (پنیر ذوب شده در نقاط نان تست ، بدون بالا) ارائه می دهند. پنیر به طور معمول رنده شده یا به صورت "کره" خامه ای می شود. کاین و خردل ، مواد سنتی رابریت ، برای پنیر کبابی زودرس غریبه نیستند.

 

دستورالعمل های ساندویچ "پنیر کبابی" در طول زمان

[1902]

"جعبه های پنیر

نان های کهنه را در برشهای یک سوم اینچی برش دهید ، پوسته ها را بردارید و برش ها را به قطعات سه در یک و نیم اینچ برش دهید. مراکز را بردارید ، نان را در تکه های جعبه ای شکل باقی بگذارید. در هر جعبه یک تکه پنیر ملایم قرار دهید ، نمک و پاپریکا را بپاشید ، و با یک تکه نان نازک که در وسط آن برداشته شده بپوشانید. با استفاده از کره به اندازه کافی برای جلوگیری از سوختن ، در یک بلیزر گرم تفت دهید.

--- امکان ظروف چایفینگ ، Fannie Merritt Farmer [Little، Brown، and Company: Boston] 1902 (ص 134)

 

[1915]

"پنیر سوخاری

نان های سفید را در 1/4 اینچ برش دهید ، کمی کره خردل پهن کرده و پنیر رنده شده را غلیظ بپاشید. روی آن را با برش های کره ای بپوشانید ، آنها را فشار داده و در یک مرغ گوشتی سیم بچینید. در یک طرف برون ظریف را نان تست کنید ، در طرف دیگر چرخانده و به آرامی برشته کنید. با چای یا قهوه گرم سرو کنید. "

--- "بیست و ششم ژوئیه" ، تقویم ساندویچ ها و نوشیدنی ها ، الیزابت او. هیلر [P.F. شرکت وولند: جولیت IL] 1915؟

 

[1916]

[1929]

"ساندویچ پنیر تست شده

برای هر ساندویچ چهار قاشق غذاخوری پنیر رنده شده بگذارید. با کمی لرزاندن سالاد یا سس سفید مخلوط کنید تا بسته شود. کمی پیمنتوی خرد شده اضافه کرده و بین برش های نان کره ای پخش کنید. آگهی نان تست به یکباره خدمت کنید. "

--- هفتصد ساندویچ ، فلورانس آ. کولز [لیتل ، براون و کمپانی: بوستون] 1929 (ص. 181)

 

[1932]

"پنیر کبابی

ناهار: ساندویچ پنیر کبابی ، سالاد سبزیجات مخلوط ، موز پخته ، کیک پرتقال ، چای. "

یکشنبه شب زمان کباب کردن است. اجتناب از جناس کاری دشوار است ، اما پخت و پز مدرن همان چیزی است که هست و سلیقه مدرن آن چیزی است که هست ، بیانیه ایستاده است و ممکن است به معنای واقعی کلمه پذیرفته شود. ساندویچ های پنیر کبابی چیز جدیدی نیستند. ما آنها را در داروخانه ها برای ناهار و در اتاق های چای برای شام می آوریم. اما وقتی خانم خانه شروع به کباب کردن می کند ، ترکیباتی که ممکن است استفاده کند و شامهای خوشمزه یکشنبه شب که ممکن است از آنها استفاده کند محدودیتی ندارد. ساندویچ های صورت باز و گوجه فرنگی کبابی ، ترکیبی از طعم دهنده ها را ارائه می دهد که مطمئناً کام را دوست دارد.

- پنیر کبابی

("پنیر را بین دو برش نازک نان قرار دهید. کره را بیرون ساندویچ ها به آرامی ، در فر قهوه ای کنید.") و ساندویچ پنیر داغ ("دو برش نان را به آرامی با کره خامه ای آغشته کنید. در سمت بدون برش ، پنیر آمریکایی قرار دهید. محل دوم را قرار دهید یک تکه نان روی پنیر با طرف کره کره واتکینز پاپریکا. ساندویچ را در گوشت گوشتی قرار دهید ، از هر دو طرف قهوه ای است. پنیر را زیاد ذوب نکنید)

1/2 فنجان شیر

اضافه کردن:

1 تخم مرغ زده شده

1/4 قاشق چایخوری خردل خشک

1/2 قاشق چایخوری نمک

3/4 پوند پنیر آمریکایی ، خرد شده

این مواد تشکیل دهنده آب داغ را به مدت 15 دقیقه بپزید. مرتباً آنها را هم بزنید. مخلوط را خنک کنید و آن را در یک ظرف بسته در یخچال نگه دارید. هنگامی که آماده استفاده هستید آن را بین:

در هر طرف کاناپه ها یا ساندویچ ها یک بخش بزرگ از این موارد قرار دهید:

آنها را در یک فر متوسط ​​350 درجه فارنهایت نان تست کنید تا ترد شوند ، یا روی گوشت مرغ گوشتی نان تست کنید.

--- شادی پخت و پز ، ایرما رومباور [بابز-مریل: ایندیاناپولیس] 1936 (ص 7)

"ساندویچ های برشته شده

ساندویچ ها را با پر کردن و بدون کره پخش کنید. بیرون را با کره ذوب شده مسواک زده و در یک اجاق گاز نان تست برشته کنید یا در ماهیتابه یا کوره مخصوص میز را در کره تفت دهید. "

"ساندویچ پنیر برشته (در تابه تفت داده شده)

1/2 پوند پنیر تیز پارمیکان یا چدار خرد شده

2 قاشق غذاخوری پیازچه خرد شده

1/2 قاشق چایخوری نمک

1/2 قاشق چایخوری خردل خشک

2 زرده تخم مرغ

2 سفیده

تکه های نان

کره 4 قاشق غذاخوری

پنیر خرد شده را با پیازچه ، نمک ، خردل و زرده تخم مرغ مخلوط کنید. سفیده تخم مرغ را بریزید ، به سختی کتک بزنید. برش های نان را با مخلوط خوب پخش کنید و هر کدام را با یک برش دیگر بریزید. هر دو طرف ساندویچ ها را کاملاً کره بمالید و در روغن را در کره تفت دهید تا نان خوب قهوه ای شود و مخلوط پنیر کاملاً پخته شود. "

"ساندویچ های وافلی یا برشته شده

این ساندویچ ها و ساندویچ های زیر برای مهماندار بی دوشیزه ای که توستر ندارد ، خوب هستند.

برش های نازک:

نان سفید یا تیره

آن را با شدت پخش کنید:

کره نرم

پوسته ها را بریده و بین برش ها پخش کنید:

پنیر اسپرد یا ساندویچ های دیگر ...

ساندویچ ها را برش دهید تا متناسب با مقاطع آهن وافل باشد. آنها را در یک پارچه مرطوب بپیچید تا آماده تست شوند. اتوی وفل را گرم کنید ، ساندویچ ها را روی اتو مرتب کنید ، قسمت بالایی آن را پایین بیاورید و آنها را تست کنید تا ترد شوند.

 

:: برچسب‌ها: غذا ,
:: بازدید از این مطلب : 246
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 17 آبان 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: